Taką Wkre chcemy oglądać!...

• autor: szwejk33, 2014-06-03 12:27

Wolski ujarzmił Żbika...

Relacja w rozwinięciu...

Sobotnie spotkanie ze Żbikiem było najlepszym meczem jaki rozegraliśmy podczas piłkarskiej wiosny w okręgówce. Pełne zaangażowanie wśród zawodników, walka o każdy centymetr boiska i w końcu skuteczność naszych napastników. Goście dobitnie o naszych atutach przekonali się szczególnie w drugiej połowie meczu.

Przy bardzo niekorzystnych rozstrzygnięciach w wyższych ligach z naszej ligi mogą spaść drużyny z miejsc 13-16 co powodowało, że do końca musimy walczyć o spokojny byt. Kalendarz na finiszu rozgrywek nas nie rozpieszcza i czekają nas trudne spotkania. Na szczęście w sobotę byliśmy w stanie udowodnić, że wyżej notowany rywal może wyjechać z Sochocina bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej co znacznie poprawiło naszą sytuację w ligowej tabeli. Nie zanotowaliśmy zbytniego awansu ale uzyskaliśmy bezpieczną przewagę nad wspomnianą  „strefą spadkową”.

Spotkanie zaczęli lepiej przyjezdni i z biegiem czasu powoli zdobywali przewagę w grze. My rozpoczęliśmy zbyt leniwie i daliśmy się zepchnąć rywalom do defensywy. Przyjezdni zaakcentowali swoją widoczną przewagę dwoma groźnymi strzałami z rzutów wolnych. W oby przypadkach skutecznym interwencjami popisał się Łukasz Aniserowicz dwukrotnie wybijając zmierzającą do bramki piłkę na korner. Drugi z tych rzutów rożnych mógł przynieść gościom gola ale napastnik Żbika nieznacznie pomylił się główkując obok naszej bramki. Jeszcze bliżej gol przyjezdni byli w minucie 25. Do zagrywanej z głębi pola piłki dobrze wyszedł pomocnik Żbika i znalazł się w sytuacji sam na sam. Jednak i tym razem dobrze zachował się nasz bramkarz, który skrócił kąt i zdołał zablokować strzał tak że piłka nie zdołała wpaść do bramki bo powracający Sebastian Jadczak zdołał ją jeszcze odbić głową po czym futbolówka wylądowała w rękach Łukasza.  Do głosu zaczęliśmy dochodzić w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. W minucie 31 w doskonałej sytuacji mógłby się znaleźć Radek Woliński ale nie zdołał opanować piłki w polu karnym którą przepuścił obrońca Nasielska. Może to właśnie spowodowało, że Wolin nie był do końca skoncentrowany przy przyjmowaniu piłki która uciekła mu w boczny sektor boiska.  Szkoda bo przy lepszej reakcji nasz napastnik stanął by oko w oko z bramkarzem rywali. Niestety na 10 minut przed gwizdkiem sędziego zapraszającym na przerwę goście potwierdzili swoją przewagę w tej części gry. Kolejne podanie z głębi pola sprawiło nam sporo problemów i tym razem w dogodnej sytuacji zawodnik Nasielska uderzył w długi róg bramki obok interweniującego naszego bramkarza. Gol padł w najmniej spodziewanym dla nas momencie, gdyż nasza gra zaczęła się zazębiać ale trzeba przyznać że nasielszczanie zasłużyli na tą bramkę. Tuż przed przerwą powinno być 1:1. Przed fantastyczną okazją na doprowadzenie do wyrównania stanął ponownie Woliński. Tym razem nic nie usprawiedliwia naszego zawodnika, ponieważ z około 5 metrów, nie atakowany prze nikogo uderzył wprost w bramkarza przeciwników. Ten nie miły akcent zakończył pierwszą połowę.

Końcówka zmagań w pierwszych 45 minutach spowodowała, że uwierzyliśmy w siebie i to było widoczne od momentu kiedy wróciliśmy po przerwie na boisko. Postawiliśmy zdecydowane warunki i zepchnęliśmy gości do głębokiej defensywy. Już na początku sygnał gościom wysłał Radek Woliński dla którego mecz z Nasielskiem nie był szczęśliwy. W kolejnej swojej dogodnej okazji, strzelił zbyt lekko i przegrał kolejny pojedynek z bramkarzem przyjezdnych. W 54 minucie Wolin odkupił swoje winy i zaliczył asystę przy golu Czarka Wolskiego. Radek delikatnie zgrał piłkę głową do wybiegającego na czystą pozycję Czarka a ten uderzeniem z pierwszej piłki doprowadził do remisu. Był to początek popisu naszej Wkry, która tego dnia do zwycięstwa poprowadził wspomniany Wolski. Minuta 67 przyniosła nam akcję, która wyprowadziła nasz team na prowadzenie. Kapitalnym rajdem po prawej stronie popisał się Dawid Nawrocki, który zakończył swoją akcję dośrodkowaniem w pole karne. Dobrą robotę przy wrzutce zrobił Mateusz Ordak. który ściągnął obrońców na krótki słupek. Jednak futbolówka trafiła pod nogi Wolskiego, który niekryty przez nikogo spokojnie umieścił piłkę w siatce po raz drugi. Goście mieli sporo problemów z naszą szybką grą skrzydłami bo w 73 minucie tym razem po dośrodkowaniu z lewej strony tracą kolejnego gola. Po raz kolejny kawał dobrej pracy w polu karnym wykonał Ordak, który przedłużył dośrodkowanie do Radka Wolińskiego a temu w końcu dopisało szczęście i wykończył zespołową akcję strzałem z najbliższej odległości.  W 80 minucie przyjezdni wykonywali rzut wolny… po którym nasza Wkra zdobyła kolejnego gola. Wypiąstkowana piłka przez naszego bramkarza po mocnym strzale zawodnika Żbika, trafiła pod nogi Radosława Jakubiaka który bez zbędnych ceregieli zdecydował się na długie wybicie. Jak się okazało była to niekiepska asysta bo z podania skrzętnie skorzystał Czarek Wolski który przelobował golkipera gości kompletując tym samym hat-tricka. Gol na 4:1 chyba pozbawił złudzeń przyjezdnych. Nasielszczan stać było jeszcze na drugiego gola. Ponownie wykonywali rzut wolny przed naszym polem karnym. Zawodnik zdecydował się na mocny płaski strzał. Próbę tą niefortunnie zablokował Sebastian Jadczak. Piłka po interwencji naszego stopera trafiła do gracza Żbika, który z bliskiej odległości mimo rozpaczliwej próby zablokowania go ustalił wynik końcowy na 4 do 2.

Bardzo dobry mecz naszej Wkry zakończony przekonywującym zwycięstwem które przybliża nas do pozostania w LO na przyszły sezon. Jest to 3 mecz z rzędu który wygrywamy na własnym stadionie. Cieszy dobra gra i odblokowanie się naszych napastników. Kolejnym meczem będzie wyjazdowa potyczka z bieżuńską Wkrą i miejmy nadzieje, że wybierzemy się na niego w optymalnym składzie co pozwoli nam na racjonalne myślenie o zdobyczy punktowej.

Wkra Sochocin - Żbik Nasielsk

4           -           2

Bramki: Cezary Wolski 54' (a. Woliński), 67' (a. Nawrocki), 80' (a. Jakubiak), Radosław Woliński 73' (a. Ordak)

Skład Wkry: Aniserowicz - Jakubiak, Jadczak, Stanisłwaski (Ordak), Piekarzewski - Nawrocki, Kuciński, Makowski, Lewandowski - Woliński, Wolski (Szabrański)