Egzekucja...

• autor: szwejk33, 2014-09-29 23:09

Pozbawieni jakichkolwiek argumentów...

Relacja w rozwinięciu...

Drużyna warszawskiej Wisły bądź jak kto woli troszyńskiego Ks-u po prostu zmiotła naszą Wkrę z boiska w 9 kolejce ligi okręgowej. Byliśmy tylko tłem dla głównego faworyta rozgrywek. Ekipa rywali w ogóle nie przypominała zespołu z poprzednich rozgrywek. Zaryzykuje stwierdzenie że po „starym” Troszynie pozostały tylko koszulki.

Wiadomo że każdy z nas po cichu chciał utrzeć nosa „troszyńskim bogaczom” ale boisko szybko zweryfikowało nasze plany. Goście przewyższali nas piłkarsko o co najmniej jedną klasę rozgrywkową.  Byliśmy bezradni wobec bardzo dobrze grających przeciwników. Ale my swoje futbolowe doświadczenie zbieraliśmy przez kilkanaście sezonów w B klasie oraz po roku w A klasie i LO a wystarczy przytoczyć piłkarskie cv napastnika Troszyna Paschala Ekwueme aby przekonać się że nawet o remis będzie niezwykle ciężko. Nowy „twór” spod Ostrołęki naszpikowany jest zawodnikami, którzy zbierali piłkarskie szlify o klika lig wyżej niż my. Nasza tragedia rozpoczęła się po kwadransie. O ile pierwsza próba zdobycia bramki nie była udana przez gości (zmarnowany rzut karny) to drugie podejście trafiło już do siatki. 20 minuta i kolejny rzut karny. Zmylony nasz golkiper i piłka zatrzepotała w siatce. Od tej chwili przyjezdnym szło już z górki. My po prostu biegaliśmy za piłką która w 80% posiadali rywale. W pierwszej połowie goście dorzucili jeszcze 3 bramki. Dwie po akcjach zakończonych strzałami z pola karnego a kolejną dorzucili po rzucie rożnym i uderzeniu głową przez zawodnika z Troszyna. W tej części gry stworzyliśmy jedną ciekawą akcję, ale Mateusz Szcześniak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i nawet nie zagroził bramce rywala.

Obraz w drugiej połowie nie wiele się zmienił choć to my rozpoczęliśmy lepiej. W 54 minucie rzut wolny wykonuję Krzysiek Dzięgielewski i wrzuca piłkę w pole karne. Po małym zamieszaniu  najsprytniej zachowuję się Michał Jarosławski który potężnym strzałem umieszcza piłkę pod poprzeczką bramki rywali. To debiutancki gol Michała w oficjalnym meczu w barwach Wkry. Szkoda że to był tylko gol honorowy. Przyjezdni z kilku stworzonych sytuacji w tych 45 minutach wykorzystali tylko jedną i mecz zakończył się wynikiem 1:5.

Nie byliśmy w stanie przeciwstawić się zdecydowanemu faworytowi rozgrywek. Drużyna prowadzona przez Edwarda Klejndinsta pokonała nas pewnie i zdecydowanie. Nam pozostaję otrząsnąć się szybko i próbować zdobywać punkty w kolejnych spotkaniach. Przed nami kolejne trudne zadanie. Już za tydzień jedziemy do byłego lidera rozgrywek Żbika Nasielsk.