W Ojrzeniu jak w domu...

• autor: szwejk33, 2014-11-02 22:38

Kuciński przyćmił Tęczę...

Relacja w rozwinięciu...

Bardzo pozytywnie zaprezentowała się nasza Wkra w „mini derbach” przeciwko Tęczy Ojrzeń. Po dwóch słabszych meczach przeciwko beniaminkom nasza drużyna obudziła się i przełamała swoją złą serie w pojedynkach z sąsiadami na ich terenie. Przełamanie dość okazałe i poparte nasza dobrą grą. Trzeba przyznać, że nowy, piękny obiekt w Ojrzeniu to dla nas szczęśliwsze miejsce niż położony nieco dalej stadion w Kraszewie.

Już na samym początku nasz team pokazał gospodarzom, że przyjechaliśmy walczyć o pełną pule. Po akcji całego zespołu w dobrej okazji strzeleckiej znalazł się Radek Woliński, ale nasz pomocnik oddał zbyt lekki strzał, który wylądował w rękach bramkarza Tęczy. Nasz skrzydłowy w pierwszym kwadransie był bardzo aktywny, ale brakowało mu zimnej krwi lub szczęścia pod bramką miejscowych bo jeszcze dwukrotnie znajdował się w korzystnej okazji w polu karnym rywali. Gospodarze w tej części gry byli bezradni. Szczególnie nasza prawa strona dała się we znaki przeciwnikowi. Trio Nawrocki – Jakubiak – Jarosławski niemiłosiernie ogrywali rywali na prawej flance. Akcje te owocowały a bliski wpisania się na listę strzelców był ten pierwszy. Jako pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym, wybitej przez obrońców po rzucie rożnym i uderzył idealnie w prawe „okienko” bramki. Uderzenie mogło się podobać, ale jeszcze bardziej zachwyciła interwencja golkipera tęczowych, który bardzo ładnie sparował futbolówkę na kolejny rzut rożny. Gospodarze swoje ataki oparli na stałych fragmentach gry i trzeba przyznać, że mają ten aspekt gry opracowany perfekcyjnie. W każdym rozegranym do tej pory meczu naszych drużyn, Wkra traciła gola (albo dwa) ze stałego fragmentu gry. Najbardziej boli stracony ten ostatni w 90 minucie meczu z zeszłego sezonu. Jednak tym razem skutecznie się broniliśmy i miejscowi nie oddali groźnego strzału na naszą bramkę w pierwszej połowie. W minucie 31 w końcu udokumentowaliśmy swoją przewagę. Grający fantastyczny mecz Emil Kuciński tuż przed polem karnym opanował piłkę po podaniu od Michała Jarosławskiego i skopiował strzał Dawida ale tym razem z dużo lepszym skutkiem bo futbolówka zatrzepotała w siatce. Powoli zaczynamy się przyzwyczajać, że bramki zdobywane przez Emila mogą kandydować do miana gola rundy. A żeby potwierdzić te zdanie Emil na 5 minut przed przerwą strzelił kolejną piękną bramkę tym razem ze stojącej piłki. Faulowany przed polem karnym był Mateusz Szcześniak a nasz rozgrywający uderzył lewą nogą nad murem pod poprzeczkę. Kolejne cudo i mamy 0:2. Bardzo dobre 45 minut i dwubramkowe prowadzenie w pełni zasłużone.

Trener Tęczy widział, że jego drużyna sobie nie radziła w pierwszej połowie i na drugie 45 minut wyszli z trzema zmianami co rozruszało grę gospodarzy. Chyba nas to zaskoczyło bo niepotrzebnie cofnęliśmy się do defensywy i zamiast podtrzymać dobrą grę to zaczęliśmy zbyt szybko pozbywać się piłki na rzecz miejscowych. Pierwszy kwadrans to kilka dobrych okazji Ojrzenia. Dwa razy w bramce dobrze spisał się nasz golkiper a kilka razy nasi obrońcy w ostatniej chwili ratowali zespół przed groźną sytuacją. Szczęście opuściło nas w 71 minucie. Dośrodkowanie z kornera precyzyjnie dograne zostało na głowę zawodnika Tęczy który wyskoczył najwyżej i stracił piłkę do wbiegającego kolegi. Najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy uniknął ofsajdu i z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w naszej bramce. Miejscowi złapali kontakt i naprawdę w tym okresie prezentowali się lepiej. Ze zmniejszenia strat tęczowi nie cieszyli się zbyt długo. W 73 minucie w polu karnym faulowany został Mateusz Szcześniak i sędzia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Kuciński i ustrzelił hat-tricka. Szybko podwyższamy prowadzenie i to dało nam więcej spokoju. Ponownie zaczęliśmy rozgrywać dobry mecz. Gospodarzom ten gol podciął skrzydła. Od 75 minuty to znowu my brylowaliśmy na boisku. Naszą grę na nowo uskrzydlili Dawid Nawrocki i Radek Woliński. W 82 minucie tych dwóch zawodników maczało palce przy 4 bramce. Dawid rozpoczął akcję po której w pole karne dośrodkował nasz trener Krzysiek Dzięgielewski a w szesnastce najwyżej wyskoczył Radek i uderzył głową nie do obrony. 1:4. Gospodarze nie poddawali się i tuż przed ostatnim gwizdkiem zdobyli nawet gola po (jakby inaczej) stałym fragmencie gry ale sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej u strzelającego i bramka nie została uznana. Ostatnie chwile meczu to już spokojna gra i czekanie na gwizdek kończący ten dobry mecz naszej Wkry.

Bohaterem meczu na pewno został Emil Kuciński ale również należy pochwali całą drużynę która potrafiła po dwóch słabszych meczach udowodnić że kryzys formy mamy za sobą i w tym prestiżowym meczu zdecydowanie wygrać. Bardzo dobra „wyjazdowa” runda naszej Wkry zakończona zwycięstwem. Czas teraz zakończyć domowe zmagania również zwycięstwem nad Tęczą tym razem tą z Łysych.

Tęcza Ojrzeń - Wkra Sochocin

1        -          4

Bramki: Emil Kuciński 31' (a. Jarosławski), 40' (a. Szcześniak), 73'k (a. Szcześniak), Radosław Woliński 82' (a. Dzięgielewski)

Skład Wkry: Aniserowicz - Jakubiak, Makowski (Karpiński), Lewandowski, Popin (Szabrański) - Nawrocki, Kuciński, Dzięgielewski, Woliński - Jarosławski (Ordak), Szcześniak